Уроки Голокосту: мужність і співчуття.

Це страшне і нелюдське явище, яке відбулося в період 1933-1945 рр. і отримало назву Голокост, призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших меншин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистській Німеччині – не повинно повторитися!

В історії людства було безліч темних плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх величезних масштабах.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН

1-го листопада 2005 року. Метою запровадження цієї сумної пам’ятної дати є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, зневаги до цінності людського життя.

Міжнародне співтовариство «беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце» - йдеться в резолюції.

Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.

27 січня в Деражнянській центральній районній бібліотеці відбулася година спілкування «Свічка плакала в скорботі». На захід завітали старшокласники Деражнянської ЗОШ №1.

Бехта Л.О. – бібліотекар Деражнянської ЦМБ ознайомила присутніх з трагічною сторінкою історії нищення єврейського народу.

27 січня 1945 року було звільнено від фашистів найбільший з гітлерівських концтаборів Освенцим, розташований в 70 кілометрах від Кракова. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв, півтора мільйона дітей і мільйони людей інших національностей.

Не оминула ця трагедія і наш Деражнянський район. Протягом 1941-1943 рр. було розстріляно 4047 євреїв. Про цю трагічну сторінку історії на заході розповіла Волошина О.В.- вчитель ЗОШ №1.

Присутні переглянули документальний фільм під назвою «Правда про голокост». Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих під час голокосту.

До заходу в бібліотеці було влаштовано книжкову виставку «Винищені покоління», огляд якої зробила Бехта Л.О

У День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Але живе надія, що подібне ніколи не повториться. Будемо пам’ятати...

/Files/images/P1270074.JPG

/Files/images/P1270077.JPG

/Files/images/P1270079.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1437

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.