Крокуємо по життю з книгою.

Щороку, по всій Україні, під час весняних канікул, проходить тиждень дитячої та юнацької книги. 21 березня у Деражнянській районній бібліотеці пройшло відкриття тижня юнацької книги. На свято були запрошені учні старших класів трьох шкіл міста. Захід відвідали голова Деражнянської районної ради Берегова Оксана Віталіївна, директор обласної бібліотеки Таньчук Тамара Миколаївна, начальник відділу культури, національностей та релігій Деражнянської районної адміністрації Коширець Світлана Леонідівна.

Це зібрання було присвячене книзі, її ролі у формуванні світогляду молодого покоління, його інтелектуального розвитку. Деражнянська районна бібліотека являється осередком бібліотечної справи в районі. Її читачами є не тільки жителі міста, а й усього району. Ті молоді люди, яким недостатньо інформації, недостатньо книг у сільських бібліотеках стають читачами районної бібліотеки. Де до їх послуг книжковий фонд, який становить майже сорок тисяч і дає змогу знайти відповідь на будь – яке питання, що може зацікавити сучасну молодь. На сьогоднішній день читачами нашої бібліотеки є молодь з Волоського, Яблунівки, Яськовець, Зяньковець, Гатни, Нижнього, Кальні та інших. Так, наприклад, Владислав Тимощук з Яськовець перечитав усі книги з астрономії, які є в бібліотеці.

Півтора року тому нашою читачкою стала скромна, вихована дівчинка, учениця Яблунівської школи Юлія Фурман. Діапазон читацьких захоплень цієї дівчинки настільки широкий, яким не кожна доросла людина може похвалитися. Її цікавить історія рідного краю, класична література, твори сучасних авторів, поезія, фантастика. Вона не просто читає, а осмислює прочитане, може відстояти свою думку, чому вона читає саме ці книги. На нашому заході була організовано виставку – бенефіс «Зростаємо читаючи» на якій були представлені книги прочитані Юлією Фурман, які вона представила присутнім і розповіла про свою життєву позицію.

Слідуюча наша учасниця учениця 11 класу ЗОШ№1 Юлія Козьмич. Це дуже активна, енергійна дівчика. Її вистачає на навчання в школі, ще й студію образотворчого мистецтва при Деражнянській ДМШ закінчила, читати книги, писати вірші, приймати участь у всіх вікторинах та конкурсах, які проходять в бібліотеці. Юлія розповіла присутнім про свої захоплення, прочитала свої вірші, представила свої малюнки. Звернулася до своїх ровесників з побажаннями відкрити для себе цей чарівний світ книги.

Юна поетеса Вікторія Голуб учениця ЗОШ №1 розповіла про роль книги у житті людини, закликала своїх ровесників дружити з книгою, прочитала свої вірші.

За останнє десятиріччя значно зріс інтерес до читання. Українська література поповнилась талановитими авторами: Марія Матіос, Люко Дашвар, Володимир Лис, Василь Шкляр, Ірен Роздобудько, Галина Вдовиченко, Юрій Винничук та інші. В бібліотеках з’явилась така річ, як черга на книгу.

Особливо приємно, що цей інтерес до книг зріс і серед молоді. Адже дуже важливо ще з дитинства читати потрібні книги, які формують характер, кругозір людини. До нашої бібліотеки приходять молоді люди, які знають конкретно, що вони хочуть, орієнтуються, які книги на даний час найбільш популярні, передають, пропагують ці книги своїм друзям, однокласникам.

«Читаючий клас» на нашій зустрічі представляли учні 10 класу НВК ЗОШ №2 Анастасія Бартєєва, Валерія Березюк, Ольга Максімова. Вони чудово орієнтуються в книжковому морі, одні з перших читають бібліотечні новинки та рекомендують їх іншим.

Щороку наша бібліотека приймає участь в конкурсах оголошених обласними бібліотеками, та програмою «Бібліоміст» і здобуває в них перемоги. Протягом двох останніх років наші юні читачі стали переможцями багатьох конкурсах. В 2012 році у конкурсі «Сім чудес Хмельниччини» оголошеному обласною бібліотекою для юнацтва друге місце здобула Леся Долінська з своїм дослідженням про Коржовецький монастир.

В конкурсі «Європа очима молодих» І, ІІ, ІІІ місця здобули читачі Деражнянської районної бібліотеки у номінації «Дорожні нариси» (Мороз Вікторія – 1 місце), у номінації «Презентації подорожей та відеоролики» (Ларина Ірина – 2 місце), у номінації «Світлини» ( також Мороз Вікторія – 1 місце,Столяревська Тетяна та Кирилюк Ірина розділили 2 місце).

У Всеукраїнському конкурсі «В об’єктиві я і книга» переміг Олександр Білявський з композицією «Хата на тата» в бібліотеці».

В обласній вікторині присвяченій 200 – річчю з дня народження Т.Г. Шевченка здобув перемогу Євген Мартинюк.

Ці показники говорять про високий інтелектуальний рівень наших юних читачів, про їх прагнення досягти чогось нового та незнаного.

/Files/images/KrokZknygoyu.JPG

/Files/images/KrokZknygoyu1.JPG

/Files/images/KrokZknygoyu2.JPG

/Files/images/KrokZknygoyu3.JPG

/Files/images/KrokZknygoyu4.JPG

/Files/images/KrokZknygoyu5.JPG

/Files/images/KrokZknygoyu6.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 467

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.