/Files/images/Зубков_Іван_Іванович.jpg

Іван Іванович Зубков народився 1 листопада 1973 р. в м. Деражня Хмельницької області, закінчив Деражнянську середню школу № 3.

Іван з раннього дитинства зростав дуже допитливим і розумним хлопцем. У нього був талант від Бога: з будь-якої речі міг зробити щось незвичайне.

З 1991 року по 1994 рік навчався у Львівському вищому військовому училищі «Ордена Червоної зірки», з 1994 р. по 1995 р. – в Київському вищому військово-морському училищі. По закінченню йому було присвоєно звання лейтенанта. Проходив службу на офіцерських посадах у 1995-1997 рр. В 1997 році був звільнений з військової служби в запас.

Іван Зубков брав активну участь у Революції Гідності 2013-2014 рр. на Майдані в Києві. Те, що там тоді відбувалося, дуже близько брав до серця, рвався на передній край, у перші ряди захисників, допомагав їм. Був активний і у Деражні. Не зміг спокійно відсидітися вдома – пішов захищати Україну від проросійських сепаратистів та російських найманців в АТО на сході України. Отримав звання старшого лейтенанта.

Командир роти вогневої підтримки Іван Зубков у січні 2015 року брав участь у деблокуванні підрозділів, що боронили Донецький аеропорт. Під час одного з боїв він викликав вогонь артилерії на себе, прикривши відхід підрозділу. 19 січня 2015 року Іван двічі отримав поранення, але не погодився, щоб його замінили – не міг у важкий період залишити своїх підлеглих. Такий він був по натурі, по духу, героїзму, духовності. Це була Людина і Воїн. Ні на хвильку не відпочиваючи, він надихав своїх підлеглих на подальші дії по захисту терміналу.

Свою часточку їжі він віддавав пораненим хлопцям, бо для нього турбота про побратимів була вищою за власне здоров’я і життя. Як командир, він підбадьорував бійців, підтримував кожного усім, чим міг. Хлопці любили і поважали Івана Івановича за його чуйність і хоробрість.

Остання звістка від нього була 20 січня. Телефонував побратимам, сказав, що лежить під завалами. Після того для родини наступили дні надії, вони до останнього сподівалися на повернення сина, чоловіка, батька, друга. Старший лейтенант загинув унаслідок підриву бойовиками другого поверху нового терміналу Донецького аеропорту. Опізнаний побратимом Олександром та за результатами експертизи ДНК в квітні 2015 року.
Вдома залишились дружина та двоє неповнолітніх дітей.

– Іван Зубков – це герой-солдат, який віддав своє життя за те, щоб в Україні панував мир і спокій, – згадують його бойові побратими.

Це був справжній командир, справжній офіцер, який цінував людське життя, тому повсякчас дбав про своїх солдатів.

Будучи командиром роти, не боячись куль, він зі своїми бойовими товаришами стояв на передовій і загинув як Герой. Тому командування 90-го окремого аеромобільного батальйону підготувало подання на присвоєння Івану Івановичу Зубкову звання Героя України. Це стало найвищим визнанням його патріотизму, героїзму, його подвигу.

Указом Президента України Петра Порошенка № 318/2015 від 9 червня 2015 року за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі старшому лейтенанту Івану Івановичу Зубкову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

/Files/images/Зубков.png

Президент П. Порошенко вручає Зірку Героя України рідним Івана Зубкова, захисника Донецького аеропорту, 11 червня 2015 року

Старший лейтенант відзначений медаллю "За жертовність та любов до України" (2015 р., УПЦ Київського Патріархату).

Президент Петро Порошенко присвоїв 90-му окремому аеромобільному батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Збройних Сил України ім'я Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова. Відповідний Указ глава держави підписав у Сєвєродонецьку під час зустрічі з військовослужбовцями, які нині несуть службу в АТО.

Деражнянська міська рада своїм рішенням присвоїла Івану Івановичу Зубкову звання «Почесний громадянин міста Деражні» (посмертно).

23 липня 2015 року на черговому засіданні сесії районної ради депутати прийняли рішення про присвоєння Деражнянському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3, ліцей» імені Героя України Івана Зубкова.

Товариші, які Івана Зубкова привезли з війни, подали звернення від високого військового командування до місцевої влади рідної Деражні – назвати вулицю іменем свого друга і командира. «Адже ми живі, поки нас пам’ятають», – говорить товариш І. Зубкова Андрій Казмірчук.

У Хмельницькому до Дня незалежності волонтери і меценати заклали капсулу під фундамент нової багатоповерхівки. У церемонії взяв участь Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський УПЦ Київського патріархату, який освятив початок будівництва. Новобуд названо в честь Героя України «кіборга» Івана Зубкова.

1 вересня 2015 року в Деражнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 3, ліцеї імені Героя України Івана Зубкова відбулися урочисті заходи з нагоди відкриття меморіальної дошки Героя України Івана Зубкова.

1 жовтня 2016 року за мужність і героїзм у війні з російськими окупантами, за вірність Україні Іван Іванович був нагороджений орденом «Народного героя України» (посмертно). Таке рішення було прийняте за підсумками Всеукраїнського голосування в Інтернеті. Клопотання про це подали бойові побратими бійця. Матері, Антоніні Зубковій вручили орден під час урочистостей у Миргороді.

Іван Зубков – єдиний в Україні, хто отримав 3 найвищі нагороди – Герой України, Народний герой України, а також його ім’я носить 90 окремий аеромобільний батальйон 81 окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ ЗСУ.

Слава Україні! Героям слава!

Кiлькiсть переглядiв: 604

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.