Яблунівська сільська бібліотека-філія

/Files/images/ябл.jpg Адреса бібліотеки: вулиця Центральна, 40, село Яблунівка, індекс 32207

електронна адреса - yablunivska-biblioteka@ukr.net

соціальна сторінка в мережі Faceboowww.facebook.com/Яблунівська-сільська-бібліотека-724373691106173/

В 1926 році була перша бібліотека на селі. Знаходилась вона в початковій школі, де діяло товариство «Геть неписемності». Це була невеличка бібліотека: книги розміщались у двох шафах, видавали їх учителі. У післявоєнний час бібліотека була у клубі. Завідував нею зав.клубом О. П. Рачинський. А у 1952 році бібліотекарем приклубної бібліотеки с. Яблунівка призначили Олійник Олену Адольфівну, та у 1953 р. цю бібліотеку закрили. Олену Адольфівну призначили зав. клубом. У 1954 р. відкрили у селі сільську бібліотеку. Розташовувалась вона у одній маленькій кімнаті старого будинку, де на той час була сільська рада. На початку 60-х бібліотека розташовувалась у новому клубі.

У 1970 році Олійник О. А. виїхала в Крим, а бібліотеку передала М. Г. Плохотнюк. Марія Григорівна працювала три роки. З 1973 по 1975 роки працювала Слюсар Віра Олександрівна. На початку 1975 року була призначена Нечипорук Тетяна Михайлівна; з листопада 1975 року - Ковальчук Світлана П.

У 1975 році було збудовано в селі новий двоповерховий будинок культури. У ньому на другому поверсі розташувалась бібліотека. В одній кімнаті було розкладено книги для дорослих, а в іншій - для дітей. Фонд бібліотеки на той час становив 10000 екземплярів книг, читачів - в межах 500 чоловік.

Працівники мінялися дуже часто. Здебільшого це були молоді дівчата після закінчення культосвітнього училища. З 1976 по 1979 рік в бібліотеці працювали Вергелюк Людмила, Мурга Аделя Романівна. А у 1979 році Підгородецька Катерина передала бібліотеку Галянт Поліні Тимофіївні.

У1981 році Поліну Тимофіївну на період декретної відпустки замінила Вовкотруб Лідія Петрівна. А в 1983 році Поліна Тимофіївна передала бібліотеку Кругляк Емілії Григорівні. У 1985 році бібліотеку прийняла Свирида Валентина Павлівна. У 1987 році в бібліотеці один рік працювала Маліванчук Тетяна Василівна, після неї Кузницова Надія, а у 1990 році бібліотеку знову прийняла Свирида Валентина Павлівна, у 1991 році на період декретної відпустки (до 1 січня 1994) її замінила Заморська Олена. 4 липня 2010 року Валентина Павлівна вийшла на заслужений відпочинок, передала бібліотеку Жабко Наталії Сергіївні. В 2011році на період декретної відпустки Жабко Н. С. бібліотеку прийняла Смолій Олена. 1 липня 2016 року Жабко Н. С. передала бібліотеку Вовкотруб Надії Іванівні. А з листопада 2018 року і на даний час працює Паращук ЖаннаВасилівна.

2010 року сільська бібліотека виграла грант програми «Бібліоміст», організований в рамках реалізації проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». Сьогодні, завдяки цьому проекту, бібліотека має три комп’ютери, принтер, сканер, безкоштовний доступ до світової мережі Інтернет та інформаційних баз даних з метою навчання, підвищення кваліфікації, отримання інформації, відсутньої в фондах бібліотеки, та дозвілля.

Користувачі мають право безкоштовно отримувати консультації з використання ресурсів Інтернету, копіювати, сканувати інформацію. На базі Інтернет-центру організовуються віртуальні подорожі, хвилини інформації з використанням Інтернет-ресурсів. Фонд бібліотеки на даний час складає 6800 примірників та обслуговує 500 користувачів.

Бібліотека тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, школою, будинком культури.

Кiлькiсть переглядiв: 553

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.