Вперше бібліотека у Вовковинцях згадується як церковно — приходська бібліотека — читальня з 1988 року. Із слів старожителя Вовковинець Косецького Миколи Петровича, бібліотека знаходилася в “хрещальному будинку” (біля церкви), в якому хрестили дітей. Відав бібліотекою дяк, він же давав почитати книги релігійного змісту додому. За свідченням другого старожителя Глінського Пилипа Тимофійовича, у Вовковинцях була приватна чайна — читальня, в ній була одна газета “Русское слово”.

Інших даних про бібліотеку до 1917 року у нас немає. Лише приблизно з 1934 року за нашим свідченням відомо, що у Вовковинцях в пристосованому будинку діяв клуб із залом для глядачів. В цьому будинку розташувалася перша бібліотека. Бібліотекою користувались і дорослі, і діти.

В липні 1941 року, коли Вовковинці опинились під окупацією німецько- фашистських загарбників, бібліотеку було розграбовано.

Після звільнення села 24-25 березня 1944 року почалась відбудова народного господарства району, а разом з тим культурно – освітніх установ, в тому числі і бібліотеки.

З вересня 1944 року розпочала свою діяльність районна бібліотека. Першим завідуючим був призначений інвалід Великої вітчизняної війни Колос Сергій Сафронович. Працював він недовго його замінила Дода Ніна Андріївна, яка працювала до жовтня 1950 року. Бібліотекарями поперемінно були Левицька Софія Василівна, Сінькевич Надія, Каплінська (Аверічева) Євдокія Макарівна, Терехівська Зінаїда.

Із звіту за IV квартал 1948 року бачимо, що в бібліотеці знаходилося 3556 книг, з них 359 дитячих; 421 читачів; і 337 дітей.

В 1948 році відкрито районну бібліотеку для дітей, для якої виділили 1 кімнату з дорослої бібліотеки. Завідуючу бібліотекою призначили Книш Світлану Євстафіївну, а бібліотекарем Стрельніцьку Віру Василівну.

На початку 1950 року бібліотеку для дітей було переведено в самостійне приміщення.

З жовтня 1950 року завідуючим районною бібліотекою призначено Янушкевича Дмитра Антоновича

В 1956 році бібліотека перейшла в нове приміщення будинку культури. В кімнатах розташувалися абонемент, книгосховище, читальний зал. Завідуючою читальним залом була призначена Пономаренко Таміла Іванівна. Потім Ткач Марія Іл’ївна, яка пропрацювала до 1959 року.

Кiлькiсть переглядiв: 382

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.