як працює бібліотечна система


/Files/images/ajnj.jpg 28 січня 2021 року Деражнянська міська рада на п’ятій сесії восьмого скликання затвердила Статут Деражнянської міської централізованої бібліотечної системи. До Статуту міської ЦБС ввійшли: центральна міська бібліотека; міська бібліотека для дітей; 20 бібліотек-філій: Деражнянська міська бібліотека-філія, Лозівська селищна бібліотека-філія, Божиковецька сільська бібліотека-філія, Волоськівська сільська бібліотека-філія, Галузинецька сільська бібліотека-філія, Гатнянська сільська бібліотека-філія, Загінецька сільська бібліотека-філія, Зяньковецька сільська бібліотека-філія, Кальнянська сільська бібліотека-філія, Копачівська сільська бібліотека-філія, Коржовецька сільська бібліотека-філія, Мазницька сільська бібліотека-філія, Маниковецька сільська бібліотека-філія, Нижнянська сільська бібліотека-філія, Новосілецька сільська бібліотека-філія, Теперівська сільська бібліотека-філія, Шпичинецька сільська бібліотека-філія, Яблунівська сільська бібліотека-філія, Явтухівська сільська бібліотека-філія, Яськовецька сільська бібліотека-філія та 13 нестаціонарних пунктів видачі в селах: Іванківці, Шелехове, Нова Гута, Шиїнці, Пилипи, Красносілка, Черешенька, Слобідка Кальнянська, Літки, Підлісне, Розсохи, Шарки, Слобідка Шелехівська.

/Files/images/ф1.jpgДиректор Деражнянської міської ЦБС - Тетяна Сайпель

Завдання бібліотек міської ЦБС – створення позитивного іміджу, співпраця з соціальними партнерами, здійснення оперативного і комфортного обслуговування користувачів, забезпечення користувачів бібліотек інформацією щодо діяльності органів влади, здійснення просвітницької діяльності шляхом популяризації досягнень вітчизняної та світової науки, культури та літератури, впровадження нових форм роботи та сучасних інформаційних технологій, активізація інформаційної діяльності з урахуванням постійного і швидкого зростання обсягів світових інформаційних ресурсів, покращення матеріально-технічної бази, постійне підвищення професійного рівня персоналу.

/Files/images/ф2.jpgМетодичне керівництво бібліотеками ТГ здійснює центральна міська бібліотека: адміністрація, методично-бібліографічний відділ. Вони сприяють централізованому комплектуванню і використанню бібліотечних фондів; проводять навчання бібліотечних фахівців та атестацію бібліотечних кадрів; здійснюють розробку інструкцій, методичних рекомендацій, положень, інших нормативних документів; надають методичну допомогу бібліотекам. Деражнянська міська ЦБС є складовою частиною громади. З метою привернення уваги до читання та полегшення пошуку необхідних видань в бібліотеках громади оформляються книжкові виставки, проводяться цікаві соціокультурні заходи, які знаходять відгук в серцях наших користувачів.
Пріоритетним напрямком роботи Деражнянської міської ЦБС є краєзнавство. Бібліотекарями ведеться велика пошукова робота по написанню історії рідного краю, про видатних людей, вихідців з нашого краю.

/Files/images/ф5.jpg З Деражнянщиною тісно пов’язане ім’я видатної світової письменниці А.А. Ахматової, яка неодноразово приїздила до своєї тітки в село Слобідка-Шелехівська. До сторіччя поетеси був відкритий літературно-меморіальний музей Анни Ахмотової. Більше 30 років в червні-місяці в селі Слобідка-Шелехівська збираються шанувальники поезії поетеси на традиційні Ахматівські читання.

/Files/images/ф6.jpg Примітною постаттю Деражнянської громади є Дмитро Михайлович Прилюк (1918-1989), славний син села Божиківці, знаний український письменник, журналіст, доктор філологічних наук, професор, педагог. У 1998 році до 80-річчя від дня його народження в сільській бібліотеці с. Божиківці був урочисто відкритий меморіальний музей ім. Дмитра Прилюка і започатковано щорічні «Прилюківські читання», в яких беруть активну участь односельчани, місцева молодь і з’їжджаються звідусіль шанувальники, щоб осягнути всю глибину творчості цього письменника.

/Files/images/ф7.jpg Бібліотеки Деражнянщини завжди були і залишаються центром збереження і розвитку національної культури, патріотичного виховання особистості. Бібліотекарі постійно беруть активну участь у проведенні загальнодержавних святкових заходів, культурних та історичних подій населених пунктів громади.
Бібліотеки громади взяли активну участь у проєкті Музею Голодомору "Голодомор: Мозаїка історії. Невідомі сторінки", в результаті якого були записані відеосвідчення очевидців тих страшних подій.
Бібліотечні заклади системи постійно розширюють коло своїх партнерів для реалізації різних напрямків роботи. Зокрема, спільно з благодійним фондом «Мир та добро» бібліотеки проводять численні заходи по патріотичному вихованню юнацтва та молоді.

/Files/images/ф8.jpg Працівники бібліотек громади зібрали матеріали, які містять біографічні відомості, фотодокументи, записи-спогади рідних про загиблих Героїв – учасників АТО – наших краян. В краєзнавчих кутках викладена вся інформація про воїнів земляків, які загинули та були учасниками війни на сході України.
Деражнянською центральною міською бібліотекою створено ряд відео-матеріалів «Плата за незалежність», «Їх імена і подвиг – незабутні», «Слава Україні! Героям Слава!» (про Героя України Івана Зубкова) про загиблих воїнів. Відео можна переглянути на сторінці Деражнянської центральної міської бібліотеки в соціальній мережі Facebook.

Для задоволення інформаційних потреб користувачі громади можуть користуватися безкоштовними комп’ютерними послугами. В Деражнянській міській централізованій бібліотечній системі нараховується 33 комп’ютери в 11 бібліотеках.

/Files/images/ф10.jpg /Files/images/ф11.jpg

Комп’ютеризованими бібліотеками є центральна міська бібліотека; міська бібліотека для дітей; Лозівська селищна бібліотека-філія та 9 сільських бібліотек-філій, а саме: Божиковецька сільська бібліотека-філія, Волоськівська сільська бібліотека-філія, Копачівська сільська бібліотека-філія, Мазниківська сільська бібліотека-філія, Маниковецька сільська бібліотека-філія, Нижнянська сільська бібліотека-філія, Шпичинецька сільська бібліотека-філія, Яблунівська сільська бібліотека-філія. Майже всі бібліотеки міської ЦБС підключені до мережі Інтернет.

/Files/images/ф12.jpg /Files/images/ф13.jpg

Інтернет-послуги бібліотек міської ЦБС: безкоштовний доступ до мережі Інтернет, де можна пройти курси комп’ютерної грамотності і здобути або покращити навички роботи з необхідними програмами та Інтернетом; зателефонувати рідним і друзям по «Скайпу»; користуватися соціальними мережами; отримати правову консультацію, зокрема, з питань пенсій, соціального захисту, тощо; знайти лікаря (адреси, години прийому, порядок запису, що мати з собою, відгуки про лікаря та заклад від інших пацієнтів); вигідно продати врожай; знайти оголошення про вакансії; замовити квитки; влаштувати малюка у садочок; робити покупки через Інтернет; прочитати новини свого регіону, країни, світу; ознайомитися з інформацією органів влади та інші.
Бібліотеки Деражнянської міської територіальної громади увійшли до мережі цифрових хабів, де користувачі можуть безкоштовно отримати доступ до сайту«Дія. Цифрова освіта»та пройти навчання з цифрової грамотності, отримати консультації щодо окремих можливостей та послуг Дії.Бібліотеки, як осередок культури, центру спілкування та інформації, все частіше стають центрами суспільного і культурного життя населення, успішно сприяючи популяризації книги та поширенню читання. У зв'язку з цим значно зросла роль дозвіллєвої функції. Творчі аматорські об'єднання читачів: клуби, гуртки, студії – міцно увійшли в практику роботи. В бібліотечній системі Деражнянської ТГ діє 15 клубів за інтересами. Серед тематичних спрямувань слід відзначити клуби краєзнавчого, літературного, екологічного, правового та народознавчого напрямку.

/Files/images/ф14.jpg /Files/images/ф15.jpg

Найбільш популярними залишаються клуб літературного змісту «Палітра», школа правових знань «Людина у світі законів», «Краєзнавець», що діють в центральній міській бібліотеці.

Вся робота бібліотек системи організовується на підставі "Закону про бібліотеки і бібліотечну справу" Ознайомитися з його змістом можна за посиланням wym-1651747956475

Кiлькiсть переглядiв: 861

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.