/Files/images/ES.jpg

Складність та багатогранність Європейського Союзу, як наднаціонального об'єднання, породжує необхідність створення потужної та розгалуженої системи управління та координації дій для досягнення поставлених цілей Союзу. Країни-члени Європейського Союзу передають повноваження у вирішенні деяких питань незалежним інститутам, які представляють інтереси Союзу, його держав і громадян.

Основні інститути влади:

Європейська Комісія

Європейська Комісія — виконавчий орган Європейського Союзу, що складається з 28 членів (рахуючи президента), які призначаються на п'ять років національними урядами, але повністю незалежні у виконанні своїх обов'язків. Склад Комісії затверджується Європейським Парламентом. Кожен член Комісії відповідає за певну сферу політики ЄС і очолює відповідний Генеральний Директорат.

Європейський Парламент

Європейський Парламент — зібрання з 754 депутатів, що безпосередньо обираються громадянами країн-членів ЄС строком на п'ять років. Голова Європарламенту обирається на два з половиною роки. Депутати Європарламенту вивчають законопроекти і затверджують бюджет. Вони приймають спільні рішення з Радою Міністрів з конкретних питань і контролюють роботу Рад ЄС і Європейської Комісії. Європарламент проводить пленарні засідання в Страсбурзі (Франція) і Брюсселі (Бельгія).

Рада Європейського Союзу (Рада міністрів)

Рада міністрів в ЄС — основний орган ухвалення рішень, який збирається на рівні міністрів національних урядів, і його склад міняється залежно від обговорюваних питань: Рада міністрів закордонних справ, Рада міністрів економіки і так далі. В рамках Ради представники урядів держав-членів обговорюють законодавчі акти ЄС і приймають або відкидають їх шляхом голосування.

Європейський Суд

Європейський суд— судовий орган ЄС вищої інстанції, регулюючий розбіжності:
між державами-членами ЄС;
між державами-членами ЄС і самим Європейським Союзом;
між інститутами ЄС;
між ЄС і фізичними або юридичними особами.

Рахункова палата

Рахункова палата (Суд аудиторів) — орган Європейського Союзу, створений з метою проведення аудиторської перевірки бюджету ЄС і його інститутів.

Європейський Омбудсмен

Займається скаргами європейських приватних і юридичних осіб на інститути і установи ЄС.

Фінансові структури

Європейський центральний банк (ECB)

визначає валютну політику країн ЄС;
встановлює ключові процентні ставки;
управляє офіційними резервами Європейської системи Центральних Банків (ESCB), головним завданням якої є підтримка стабільності цін;
має право санкціонувати емісію банкнот в межах валютного союзу.

Європейський інвестиційний банк (EIB)

Європейський інвестиційний банк— орган ЄС, заснований в 1959 р. Європейським Союзом для сприяння розвитку, інтеграції і співпраці шляхом надання інвестиційних позик. Позики надаються під однаковий відсоток, що забезпечує збалансованість управління позикою в частині погашення заборгованості. Позики надаються для розвитку відсталих європейських регіонів і реалізації проектів, що представляють спільний інтерес.

Консультативні органи

Економічний і соціальний комітет

Економічний і соціальний комітет— консультативний орган ЄС, що спостерігає за функціонуванням єдиного внутрішнього ринку. Комітет складається з 317 членів, які представляють різні сфери економіки і соціальні групи і незалежні у виконанні своїх обов'язків.

Комітет регіонів

Комітет регіонів— консультативний орган Ради ЄС і Комісії, розробляючий висновки з усіх питань, що зачіпає інтереси регіонів. Комітет складається з 317 членів— представників регіональних і місцевих органів, повністю незалежних у виконанні своїх обов'язків

Інші інституції ЄС:

Європейський Союз http://europa.eu.int/

Європейська Рада http://ue.eu.int

Європейський парламент http://www.europarl.europa.eu/

Офіс інформації http://europarl.eu.int/addresses/of-fices/default.html

Європейська Комісія http://europa.eu.int

Суд Європейських Співтовариств www.curia.europa.eu

Комітет регіонів www.cor.europa.eu

Європейський центральний банк www.ecb.int

Європейський інвестиційний банк www.eib.europa.eu

Європейський Омбудсмен www.ombudsman.europa.eu

Офіс публікацій EUR-OP http://eur-op.eu.int

Офіс європейської поліції EUROPOL http://www.europol.eu.int

Історичні архіви Європейських Співтовариств http://www.arc.iue.it

Сторінка євро http://euro.eu.int

Європейський економічний та соціальний комітет www.eesc.europa.eu

Кiлькiсть переглядiв: 604

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.