Повернутися до звичайного режиму

Галузинецька сільська бібліотека-філія

/Files/images/галуз.jpg До ІІ Світової війни Галузинецька сільська бібліотека знаходилася в одній із кімнат старої хати навпроти церкви, де був розміщений сільський клуб. У невеликій кімнаті стояли стелажі із книгами. Коли сільський клуб був в аварійному стані, всю літературу було вивезено у тодішній Вовковинецький район. Під час Другої світової війни цей будинок спалили, бібліотека згоріла. Після війни в будинку, де жив священник, відкрили бібліотеку і клуб. В 1947 році офіційно ввели посаду бібліотекаря. Першим бібліотекарем став Конопко Арсеній Ілліч, він працював до 1949 року.

Новий будинок культури у с. Галузинцях був побудований у 1963 році, де і по сьогодні розміщена сільська бібліотека із двох кімнат. У 1960-х роках у сільській бібліотеці завідуючою працювала Облапінська Антоніна Михайлівна.

Із серпня 1977 р. – по липень 1994 р.: 20 років пропрацювала Пусацька В. В. (Твердовська В. В.) завідуючою бібліотеки. Вона сама оформила свою бібліотеку - це книжкові виставки і тематичні полички, була бібліотекар і художник в своїй бібліотеці. В бібліотеці завжди панував затишок і чистота, круглий рік цвіли квіти в вазонах. Із 1994 по 1997 рр. працювала завідуючою бібліотеки Павловська Ганна Іванівна.

Із жовтня 1997 року і по сьогоднішній час працює бібліотекарем Уманців Валентина Станіславівна, освіта базова вища. В бібліотеці налічується близько 6-ти тисяч книг, 300 читачів. Проводяться різноманітні масові заходи.

Як і всі бібліотеки Деражнянщини, Галузинецька бібліотека також багато уваги приділяє краєзнавству. Тут збираються і зберігаються матеріали про історію села, його жителів, про місцеві традиції та звичаї.

Зібраний бібліотекарем краєзнавчий матеріал про історію села Галузинець: фотографії жителів села, історія села, спогади, списки та багато цінного матеріалу увійшли до книги В. Музики «Веселка над Щербаковою горою», яка вийшла друком у 2017 році.

В народознавчому куточку зібрані старовинні речі побутового вжитку.

Велику увагу бібліотекар приділяє такій формі обслуговування користувачів, як обслуговування за місцем проживання шляхом книгоношення особам з інвалідністю та людям похилого віку.

Кiлькiсть переглядiв: 593

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.